MODE2Joy / Google+ / Facebook / YouTube / Twitter / Main

MODEontheROAD

Exciter Tour: 2001.06.04 - 2001.11.05

Exciter Tour: Monachium

Tour Diary / Crew on Tour / Song Index / Top Index / FAQ / Wiecor Bootleg Trade
Exciter Tour In My Eyes / Fans reports the concerts / Blog MODE2Joy: Exciter Tour

Exciter Tour: Monachium, Olympiahalle / 2001.09.29

_

Exciter Tour In My Eyes | Monachium: Koncert.

_

29 września 2001, Olympiahalle, Monachium

Do Monachium przyjechaliśmy po całonocnej podróży przez Hannover. Rano przywitał nas komitet powitalny w postaci Caroli. Co prawda Carola mieszka w Mannheim, ale że pomogła nam znaleźć lokal na czas pobytu i znała Monachium, więc siłą rzeczy była pierwszą osobą na którą liczyliśmy. Thank You Carola!!! Ja również czułem się w Monachium całkiem swojsko i wiele ulic było mi dobrze znanych z pobytów w tym mieście. (Może kiedyś spiszę swoje wspomnienia z pobytu na trasie The Singles, ale póki co żyją one jako podania ludowe przekazywane ustnie z pokolenia na pokolenie.) Okazało się, że mieszkamy w bardzo przyjemnej okolicy, jedną stację od Olympiahalle i jak się później okazało całkiem blisko od jednej z imprez organizowanych po koncercie. Mieszkaliśmy tuż przy stacji Milbertshofen. Całe mieszkanie było do naszej dyspozycji, w lodówce chłodził się browar, a wszyscy rozgościli się w 3 pokojach po dwie osoby. 8-10 minut od dworca głównego.

Po szybkim dojściu do siebie wyruszyliśmy na zwiedzanie miasta [szlakiem zespołu oczywiście]. Byliśmy pod hotelem, ale jak się dowiedzieliśmy zespół był już w tym czasie na soundchecku. Krótka sesja fotograficzna i odwiedziny w sklepach i jazda na miejsce koncertu.

Najpierw zagrał Fad Gadget, zaskoczyła nas zmiana zestawu piosenek w porównaniu do tego co mogliśmy usłyszeć w Berlinie, czy w Hamburgu. Set został wydłużony, ale zabrakło jednego z ciekawszych kawałków - Back To Nature.

Później już było tylko depeche MODE. Od początku mocny koncert, choć zespół jakby nie w pełni sił. Na pewno na minus można podać wykonanie przez publikę końcówki Freelove [83]. Wzorem koncertów z Kolonii publika śpiewała linię melodyczną do Waiting For The Night [83] po zakończeniu tego kawałka, jak i po wykonaniu Surrender [21], które tym razem wypadło naprawdę dobrze [choć nadal wolę ten kawałek w wersji z Singla].

Kiedy przyszło Enjoy The Silence [84] zespół złapał jakby drugi oddech. Koncert odmienił się na dobre, a Never Let Me Down Again [84] powaliło mnie dokumentnie. Podczas tego koncertu zespół nie ustrzegł się kilku błędów, ale o tym napiszę przy okazji opisywania bootlegu z tej płyty. [ponieważ miałem okazję nagrać cały spektakl owej nocy]. Z tego co dane było mi zauważyć, to pewne zmiany w riffie do Personal Jesus [84] i zmiany w oświetleniu do I Feel You [84] i Never Let Me Down Again [84].

Muszę przyznać, że w Monachium ochrona działała bardzo sprawnie. Jeden z Niemców, który nagrywał (jak sam mówi) wszystkie niemieckie koncerty z tej trasy musiał się pożegnać ze swoją kamerą. Po drugim numerze pojawił się z pod ziemi ochroniarz i zarekwirował sprzęt. Mnie udało się tylko schować mikrofon za siedzenie. Drugiego dnia było jeszcze gorzej. Cóż takie życie. Ale z drugiej strony poznałem Polaków z Wałbrzycha, którzy przenieśli lustrzankę. Wiadomo Polak potrafi :-))).

Wtedy to był wyczyn wnieść taki sprzęt, bo za głupią idiotencamera można było wylecieć z koncertu. Jednak majstersztykiem był wyczyn części z mojej paczki, która niepocieszona faktem posiadania biletów na trybuny postanowiła dostać się pod scenę, co też uczynili przy pomocy pożyczonego od jednego z przygodnie poznanych Niemców biletu na płytę. Wszyscy weszli pojedynczono wymieniając się biletem po przez wyjście "na chwilę" za potrzebą.

Ja koncert wraz Jackiem obejrzałem na trybunie, ale dzięki temu mam bootleg z występów Fad Gadget i depeche MODE. To, co mnie jednak najbardziej zasmuciło, to fakt, iż podobnie jak podczas drugiej nocy w Kolonii 2001.09.27, zespół grając drugą noc w Monachium 2001.09.30 zagrał rarytas z amerykańskiej trasy. W Kolonii 2001.09.27 Martin zaśpiewał - Dressed In Black [3], a drugiej nocy w Monachium 2001.09.30 Mart wykonał - The Bottom Line [20]. Wkurw był tym większy, że gdy on wykonywał ten numer na scenie ja właśnie dojeżdżałem pociągiem do Warszawy....

Martini

_

ETIME | Berlin: Pod hotelem

ETIME | Oberhausen: Koncert

_

comments powered by Disqus

_


Tour Index

Early Days

Speak & Spell Tour

See You Tour

A Broken Frame Tour

Construction Tour

Some Great Reward Tour

Black Celebration Tour

Music For The Masses Tour

World Violation Tour

Devotional Tour

Exotic / US Summer Tour

Ultra Promo Shows

The Singles Tour 86 98

Exciter Tour

Touring The Angel

Tour Of The Universe

The Delta Machine Tour

1979-1981

1981-1982

1982

1982-1983

1983-1984

1984-1985

1986

1987-1988

1990

1993

1994

1997

1998

2001

2005-2006

2009-2010

2013-2014


Exciter Tour In My Eyes

ETIME | Warszawa: Prolog

ETIME | Warszawa: Budowa sceny

ETIME | Berlin: Pierwszy koncert

ETIME | Berlin: Spotkanie z zespołem

ETIME | Berlin: Pod hotelem

ETIME | Monachium: Koncert

ETIME | Oberhausen: Koncert

ETIME | Mannheim: Ostatni raz na trasie

ETIME | Epilog


Tour Diaries

Devotional Tour

The Singles Tour 86 98

Exciter Tour

Tour Of The Universe


Blog MODE2Joy

Artykuły nawiązujące do Exciter Tour

Ogólnie o koncertowaniu depeche MODE


Maps

See Exciter Tour 2001 on bigger map.


Gallery of Exciter Tour


© [MODEontheROAD.com] Team 2009 - 2014 | version 4.5 | Contact: e-mail |